Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > Здоров’я дошкільнят

Здоров’я дошкільнят

дошкільнятаЗдоров’я дошкільнят – важливе питання, яке цікавить  всіх батьків дітей віком від 0 до 7 років. Саме в цьому віці увага лікарів, педагогів і, зрозуміло, батьків, має бути зосереджена на будь-які відхилення у фізичному та психічному стані дітей. Але це питання має хвилювати не лише батьків, у загальнонаціональному плані це стратегічне завдання держави.

За статистикою, XXI  століття почалося в багатьох країнах СНД з різкого погіршення такого істотного показника, як здоров’я дошкільнят. На 8,1% знизилася кількість здорових дітей, на 6,7% збільшилася кількість дітей з порушеннями у фізичному розвитку і схильністю до патологій. Майже на 1,5% зросла чисельність дітей третьої групи здоров’я з чітко вираженими відхиленнями та хронічними захворюваннями. Основна проблема низький рівень знань про цінності свого здоров’я і здоров’я своїх дітей. Відомо, що здоров’я, більш ніж наполовину, залежить від способу життя, на чверть – від навколишнього середовища і набагато менше воно пов’язане зі спадковістю і станом охорони здоров’я в державі. Якщо ми, дорослі люди, це розуміємо, і при цьому свідомо шкодимо собі, то це наш і тільки наш вибір. Здоров’я дошкільнят, зовсім інше питання, воно повністю на нашій совісті.
Сучасні дошкільні освітні програми складені досить грамотно і обгрунтовано, але вони акцентовані на питаннях гігієни та безпеки. Це, звичайно, надзвичайно важливі умови, як для нормальної адаптації дитини в суспільстві, так і для збереження його життя в цілому. Але більш глибока завдання прищепити дитині необхідність бути здоровим, а значить, активним, дієздатним і не представляють загрози здоров’ю інших членів суспільства. Хоч дитячі піжами оптом беріть, але захистіть здоров’я дитини. Ми покликані виховати у дошкільника повагу до власного здоров’я і обов’язок його берегти.
Здоров’я дошкільнят – це результат їхнього внутрішньоутробного розвитку, перенесених пологів і життя в дитинстві. Те, що склалося база для подальшого будівництва дитячого організму. Дитина-дошкільник більш активний і самостійний, ніж новонароджений малюк, але при цьому, поки ще зовсім не адекватний у багатьох сферах життєдіяльності і не може обходитися без контролю дорослих. Дошкільник здатний виявити у себе якісь проблеми зі здоров’ям і повідомити про це дорослим, але, поперше, він не вміє чітко формулювати свої думки, а подруге, схильний фантазувати і приписувати собі неіснуючі хвороби. Погано, що дорослі іноді не надають значення важливим симптомам, на які вказує дошкільник, але й надмірна увага до будь-якої дрібниці, також, небажано.
Важливо прислухатися до дітей, частіше звертати увагу на їх стан, зміни настрою, радитися з фахівцями, періодично обстежувати навіть цілком здорових дітей, систематизувати інформацію. Корисно звертатися до літератури (спеціальної та публіцистичної), брати участь в тематичних обговореннях, відвідувати заняття в консультаційних центрах. І, отримуючи знання, робити все можливе, щоб зберегти здоров’я наших дошкільнят.

Залишити коментар