Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я, Корисні поради > Які бувають контактні лінзи

Які бувають контактні лінзи

Які контактні лінзи вибрати? Цим питанням задаються багато людей, які мають проблеми з гостротою зору, коли окуляри доставляють їм незручності. Дійсно, вибір зараз досить великий, і які контактні лінзи краще – вирішувати можна не тільки відповідно до рекомендацій офтальмолога, але і з власними уподобаннями.
Існують варіанти, які підходять людям, що використовують лінзи час від часу, а також тим, хто не хоче знімати їх щодня. Крім контактних лінз, що коригують зір, використовуються і такі, які оберігають рогівку ока від ультрафіолетових променів, а також кольорові лінзи та лінзи для плавання.
Які бувають контактні лінзиКонтактні лінзи дозволяють коригувати зір без особливих незручностей, при цьому уникнувши хірургічного втручання. Догляд за лінзами нескладний, тому їх призначають навіть дітям молодшого шкільного віку. За умови правильного підбору, вони не дратують око, а тому їх можуть використовувати навіть люди з чутливою рогівкою.
Отже, які бувають контактні лінзи? Раніше вони ділилися на два види – м’які і жорсткі. Але дана галузь медицини прогресує, з’являються нові матеріали, а разом з ними і новий вид лінз – газопроникні і лінзи м’які тривалого носіння. Газопроникні контактні лінзи більш комфортні за рахунок хорошого доступу кисню до рогівки ока, завдяки чому очі «дихають». Лінзи м’які тривалого носіння більш ніж на 70% складаються з води, що теж дозволяє добре їх переносити, не знімаючи протягом декількох діб, при цьому очі не дратуються.Які бувають контактні лінзи
Крім цього, контактні лінзи розрізняються також за формою: вони бувають склеральної і рогівкової форми. Склеральні лінзи прикривають не тільки рогівку, але і заходять на склери, а рогівкові тримаються тільки за рахунок тонкого шару сльози, що відокремлює лінзу від рогівки. Які контактні лінзи кращі виходячи зі способу утримування на очному яблуці? Відповідь – рогівкові, оскільки вони викликають менше роздратування, а тому краще переносяться при підвищеній чутливості очей.Які бувають контактні лінзи
Також контактні лінзи підрозділяють відповідно до тривалості носіння – вони бувають одноденними, планової заміни (квартальні, місячні і двотижневі) і традиційні, носити які можна протягом періоду від 6 місяців до року, такі лінзи можна вибрати тут http://healthpoint.com.ua/catalog/852076-kontaktnie-linzi/params/174=177 . Які контактні лінзи вибрати виходячи з терміну носіння? Відповідь – лінзи планової заміни. Завдяки тому, що лінзи необхідно регулярно міняти, легше підтримувати їх чистоту, а відповідно, і здоров’я очей. Якщо контактні лінзи носити протягом тривалого періоду, вони забруднюються різними мікроорганізмами, які можуть спричинити за собою виникнення інфекції. Крім того, менше ймовірність використання пошкодженої лінзи, що теж захищає рогівку ока, зберігаючи її здоров’я.
Контактна корекція призначається тільки офтальмологом. Слід регулярно отримувати консультації лікаря і як можна частіше перевіряти зір, інакше неправильно підібрані контактні лінзи можуть завдати великої шкоди.

 

Залишити коментар