Ви знаходитесь тут: Головна > Корисні поради > Як вибрати ідеальну квартиру?

Як вибрати ідеальну квартиру?


Якими критеріями ми керуємося, коли вибираємо район, будинок і, нарешті, нерухомість своєї мрії? На що звертаємо увагу, а що залишається поза полем нашого зору?

За якими критеріями ми обираємо квартиру для покупки? Для більшості поки все-таки головним критерієм є ціна. Але навіть у рамках однієї цінової категорії можна знайти зовсім різні квартири . Виходить, що питання ціни не вирішує для нас всіх інших питань …

По-перше, первинний ринок або вторинний? Первинний – безумовно, привабливіше в сенсі зовнішності і видимого комфорту, тобто нові ліфти замість зламаних радянських зі спаленими кнопками і ніби як пристойні люди навколо. З іншого боку, вторинний ринок незмінно радує всіх тих, хто жадає переїзду відразу ж, поки ще не просохли чорнила на договорі. Купуючи квартиру в новобудові, таку операцію провернути навряд чи вдасться, адже треба дочекатися поки побудують будинок, поки він дасть усадку, поки почнеться і закінчиться ремонт. А ще краще – поки він закінчиться і у сусідів, бо жити під звуки дрилі і спотикатися в ліфті в  сусідські мішки з бетоніта – задоволення не дуже приємне. Занудьгуєш по звичайним пластмасовим кнопкам і нецензурним написам у вільному ліфті, і тиші вранці в неділю. Якщо говорити про практичні міркування, квартира на вторинному ринку до того ж може мати довгу і мало привабливу історію переходів з рук в руки. З іншого боку – первинний ринок тепер часто загрожує покупцям недоудовою. А перевірити біографію забудовника нітрохи не простіше, ніж біографію однієї квартири, та й то – ні від чого не гарантує, судячи з посстійно зростаючої кількості людей, що вклали гроші в новобудову і тепер живуть у наметах біля недобудованих будинків.

Друге питання полягає в виборі міста в якому ви хочете придбати нерухомість. Звичайно ціна квартири дуже залежить і від міста розташування цього житла. Адже всім зрозуміло, що грошей на приобретение квартиры в Ровно потрібно значно менше, ніж щоб купити таку ж квартиру в м. Київ. Тому потрібно одразу міркувати в якому місті ви бажаєте жити і чи подобається воно вам на стільки, що ви готові жити там все своє життя. Адже часто буває так, що люди живуть в одній квартирі скільки себе пам’ятають, там народжуються їх діти, онуки. Та проходить вся їх молодість й інколи старість.

Третім важливим для багатьох фактором є питання територіального розташування квартири в межах міста. Ті ж серії будинків, приблизно однакова кількість зелені, ті ж супермаркети, нескінченні піцерії, боулінги і суші, тільки різні райони. Знаючи все це, вибираючи собі квартиру, ми звертаємо увагу найчастіше на звичні райони, не орієнтуючись вже на те,  де живуть батьки, на якому шосе дача, де школа для дитини або краще поліклініка. До речі, орієнтація на об’єкти інфраструктури стала набирати обертів в останні роки. Так, багато хто, бажаючи дати дитині гідну освіту, змінюють свої квартири на житло ближче до обраної школі або вузу. Хтось вибирає парки та сквери поблизу від будинку, плануючи велику сім’ю. Літнє покоління воліє прогулюватись поблизу гідних лікарів і поліклінік.

Після того, як обраний район та визначено переваги первинки і вторинки, на перший план виходить конкретний будинок. Вибираючи будинок, покупець намагається врахувати все: і оглянути під’їзд, і оцінити оточення, і товщину стін і планування квартири, і можливість майбутніх перетворень.

Ну і, нарешті, сама квартира. Жінки, як правило, вибирають за критерієм «подобається-не подобається». Чоловіки – намагаються зрозуміти, скільки піде в ремонт і чи вдасться потім вигідно продати. І якщо що стосується «вигідно продати», то правило просте, ремонт як стихійне лихо прорахувати неможливо (Ну, хто міг передбачити, що дружина захоче 15 рулонів шпалер не по 100 грн, як усі нормальні люди, а по 500? І ще ліжко і комод, і люстра не підходить, і …). А ось що стосується «подобається – не подобається», то це, напевно, самий надійний чинник, як не дивно. Зрештою, вам тут жити і повертатися туди щодня. Якщо мова йде про вторинну квартиру – постарайтеся подумки прибрати всі речі з квартири і представити її порожньою. Це допоможе оцінити обсяг і планування. Та й просто прислухайтеся до власних відчуттів. Вдалих вам придбань і відмінного настрою!

А якщо у Вас з’являться питання, дзвоніть або приходьте і ми з задоволенням відповімо на них.

Залишити коментар