Ви знаходитесь тут: Головна > Корисні поради > Як правильно вибрати чай?

Як правильно вибрати чай?

поради як вибрати чайЧай – найпопулярніший в світі напій. Його вживають в усіх країнах без винятку і в будь-який час року. Хтось п’є його в чистому вигляді, хтось додає в нього цукор або мед. Насправді, різниці великої немає, все залежить від смакових уподобань людини. Безсумнівно лише одне – якість чаю має бути високою.

Справа в тому, що чай це не просто напій, що втамовує спрагу. Він допомагає збадьоритися, отримати задоволення від самого процесу чаювання, особливо в теплій дружній обстановці. Деякі нові чаї мають лікувальні властивості.

Як же вибрати чай, щоб не помилитися? Є кілька основних якостей чаю, що говорять про його високу якість.

Однорідність

Якщо напій якісний і відповідає міжнародним стандартам, то всі чаїнки обов’язково будуть однакового розміру. Про низьку якість чаю говорять такі характеристики, як наявність пилу, найдрібніших шматочків фольги або (та) паперу, уламків паличок і гілочок. Швидше за все, такий чай виготовлений із залишків сировини і в неналежних умовах.поради як вибрати чай

Колір

Якщо мова йде про чорний чай, то високоякісний чай містить чорні сухі листочки. Для зелених нових чаїв характерний саме зелений колір. Будь-які варіації інших відтінків (коричневий, сірий, жовто-зелений) говорять про те, що чай низької якості. Такий чай не тільки не принесе користі, але і здатний нашкодити. До його складу можуть входити барвники шкідливі для організму. Тільки в чаї дуже високої якості можна побачити чаїнки, яким властивий блиск.

Запах

Особливу увагу потрібно приділити і аромату. Якщо чай хорошої якості, то і запах у нього буде «смачним». Високоякісні нові чаї мають не тільки стійкий аромат, але і «натуральність» запаху. Чорний чай має солодкуватий аромат, зелений – гіркий. Якщо мова йде про фруктові чаї, не зайве буде не тільки перевірити відповідність аромату того фрукту, з додаванням якого цей чай виготовлений, але і почитати на упаковці, чи є в складі ароматизатори. У натуральних чаях повинні бути тільки чайні листочки і шматочки фруктів, без додавання будь-яких домішок.

Сухість

Допустима норма вологи для будь-якого виду чаю не більше 3 – 6%. Якщо межу перевищено, чай може втратити всі свої корисні властивості і запліснявіти. Підвищена сухість також є поганим знаком. Це означає, що чай дуже низької якості. Перевірити на сухість можна розтерши пальцями кілька чаїнок. І якщо вони стануть пилом – чай ​​поганий.

Упаковка

Ніколи хороший чай з високими якісними характеристиками не стануть упаковувати в погану упаковку. Неправильно упакований чай здатний втратити всі свої якісні характеристики і корисні властивості. Перевірте наявність фольги в коробці. Саме завдяки їй чай захищений від попадання вологи і сонячних променів.

Полная версия rupraga.ru

Залишити коментар