Ви знаходитесь тут: Головна > Корисні поради, Харчування > Як не поправитися під час вагітності

Як не поправитися під час вагітності

вагітність

Самое чудове час у житті кожної жінки – очікування дитини. Скільки знаходиться цікавих хвилюючих занять для неї в цей час: підготовка гардероба майбутнього малюка, читання книг про догляд за маленьким, планування життя родини з того моменту, коли в ній додасться ще одна людина … А ще – звикання до зміни себе самої, свого тіла, хвилююче розуміння того, що відбувається щось важливе. І все було б здорово, якби не одна одвічна жіноча проблема: як не погладшати під час вагітності?


Між іншим, норма ваги під час вагітності небайдужа і наблюдающему жінку лікаря, адже розвиток плоду має йти поступально, гармонійно. До того ж зайва вага під час вагітності може спровокувати загострення «дрімаючих» захворювань. Але як же не поправитися під час вагітності? Адже, по-перше, їсти, начебто, треба за двох, а, по-друге, апетит у цей час у жінок відмінний. Враховуючи «цікаве положення», яке, звичайно, виключно за своїм значенням, слід дотримуватися особливих правил.

Треба зауважити, що у тих жінок, які стежили за своїм здоров’ям і вели активний спосіб життя ще до вагітності, проблем з вагою, як правило, не виникає: вони додають рівно на вагу плоду плюс трохи навколоплідної рідини. Тому відразу після пологів практично повертаються у вихідне положення. Але якщо норма ваги під час вагітності все ж стала порушуватися, доведеться вдатися до особливій манері харчування, яку обов’язково потрібно погоджувати з лікарем. Наприклад, рисова дієта не принесе шкоди ні майбутньої матері, ні плоду, оскільки рис – один з найефективніших продуктів. Він дійсно допоможе не поправитися під час вагітності і разом з тим виведе непотрібне з організму, зарядить його бадьорістю.

Слід нагадати, що зайва вага під час вагітності може бути ознакою проблем з нирками. Затрималася у тілі рідина – або, інакше кажучи, набряки – і дають цю небажану надбавку. Якщо зайві кілограми прийшли саме з цієї причини, то не поправитися під час вагітності допоможе ряд вчасно вжитих заходів: залиште звичку пити пізно ввечері чай, робіть настої сечогінних трав, їжте продукти, що сприяють нормальній роботі нирок. Але, головне, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

Додамо ще одне: не поправитися під час вагітності допоможе банальна гімнастика. Вона корисна вагітним з усіх боків. І при пологових переймах, і для подолання фізичних навантажень, пов’язаних з самими пологами, і для відновного післяпологового періоду буде потрібно хороша фізична форма. І вона ж не дасть накопичитися зайвим кілограмам.

Залишити коментар