Ви знаходитесь тут: Головна > Вагітність > Як бути щасливою при вагітності

Як бути щасливою при вагітності

Що робити при вагітності, щоб цей період був наповнений тільки радістю від очікування дитини, а не проблемами зі здоров’ям? Вагітність це чудовий і таємничий період в житті жінки, але в той же самий час, це важка і відповідальна робота. Під час вагітності жіночий організм піддається достатньо великим змінам, причому більшість з них обумовлені гормональними змінами. Вплив їх на здоров’я жінки і її зовнішність дуже часто залежить і від спадковості, і від стану здоров’я жінки на момент зачаття, і від особливостей перебігу вагітності.

Що робити при вагітності? Під час вагітності організм працює в режимі підвищеної напруги, змінюється обмін речовин, перебудовується робота гормональної системи. З настанням вагітності у жінки збільшується потреба у вітамінах і мінералах, тому перше, що необхідно зробити при вагітності, це почати прийом вітамінів. Наприклад, кальцію потрібно у півтора рази більше, ніж у звичайний час; цинку, йоду, вітамінів В6 і В12 – в середньому на 30%; а заліза і фолієвої кислоти – в два рази. Материнський організм віддає всі ресурси дитині, намагаючись забезпечити його успішний розвиток. Вагітність часто призводить до виснаження резервів поживних речовин, запасів кальцію, заліза. За статистикою, у жінок, які народжували три рази і більше, раніше настає менопауза, та й клімактеричний період у них відрізняється більш важким перебігом. З іншого боку, доведено, що жінка, що вигодувала трьох і більше дітей, набагато менше піддається ризику розвитку раку грудей.
Що ще необхідно робити, навіть коли виявили у себе симптоми позаматкової вагітності? Жіночому організму нелегко пристосуватися до змін, що відбуваються, тому необхідно готувати себе фізично, емоційно до майбутнього материнства. Для вагітної жінки і майбутнього малюка дуже важлива добре збалансована їжа, фізичні вправи, які допоможуть підтримувати фігуру в хорошій формі і полегшити пологи. Що ще необхідно робити при вагітності? Необхідно стежити за собою, щоб забезпечити собі гарний настрій. Стан здоров’я вагітної жінки визначається її  психологічним станом. Вагітність і пологи підвищують самооцінку жінки, дають їй впевненість у власних силах, незважаючи на всі гормональні дисбаланси, незважаючи на вищу напруження всіх сил організму. Вагітність і пологи нерідко по-справжньому перетворюють жінку, адже материнство – вища форма жіночності.

Залишити коментар