Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > Вплив шкідливих звичок на здоров’я

Вплив шкідливих звичок на здоров’я

шкідливі звичкиХіба ми надаємо занадто велику увагу соціальній рекламі, яка просто кричить на весь голос про шкоду куріння, надмірного і неправильного харчування, зловживання алкоголем, стресових навантажень? Ні, не надаємо. Більше того, ми, цілком усвідомлюючи вплив шкідливих звичок на здоров’я, абсолютно свідомо продовжуємо травити і гробити себе. Що може змушувати нас не звертати ніякої уваги на наше вичерпне знання про вплив шкідливих звичок на здоров’я? Не думаю, що хтось із нас чітко і не замислюючись, відповість на це питання.

А ось у вчених з університету Альберти є відповідь, принаймні, вони так вважають. На їхню думку, нами рухає нерозуміння дійсних причин, що змушують нас руйнувати власну психіку і здоров’я. Іншими словами, ми всі знаємо, все розуміємо, але не усвідомлюємо.
Вчені з університету Альберти провели кілька соціологічних досліджень, суть яких зводилася, як водиться, до опитування. Учасників експерименту попросили оцінити вплив шкідливих звичок на здоров’я та виділити серед них найбільш небезпечні. Усі впоралися лякаюче шкідливі звички! Чому лякаюче? Тому, що всі без праці визначали самі шкідливі звички, але, кожен учасник експерименту, щиро вважав, що його знання про вплив шкідливих звичок на здоров’я – це не привід відмовитися від цих самих звичок і не мотив, який здатний змусити його змінити спосіб життя.
Доктор Cindy Jardine з університету Альберти прийшов до висновку, що теза «вони дізналися, усвідомили і все тепер буде по-іншому» не працює, тому недостатньо займатися лише просвітницькою діяльністю.шкідливі звички
Потрібно розглядати шкідливі звички як фактор, що дозволяє відчувати людям відчуття приналежності до чогось важливого, при чому до такої міри, що вони починають пишатися своїми шкідливими звичками. Людям дуже важко «змінювати» пагубним пристрастям, які культивуються в суспільстві. Ось, наприклад, стресові ситуації, всі розуміють, як вони шкідливі, але люди ними просто пишаються і, навіть, десь хваляться. Або, наприклад, ненормований робочий день, негативно позначається на здоров’ї, сприймається як медаль за «незамінність на роботі». Так, люди скаржаться на важкий робочий графік, але, разом з тим, і пишаються цим. Більш того, люди, що працюють, як годиться, по 40 годин на тиждень, нікому вже не вселяють поваги. «Ні! Так кар’єру не зробити », – вигукуємо ми, дивлячись на таких людей.
Іншими словами, ми маємо справу, з непоясненим феноменом, своєрідною гордістю за свої пороки, і поки ми не зможемо визначити психологічні причини, такої поведінки, люди не припинять наносити собі шкоду, як би вони не усвідомлювали вплив шкідливих звичок на здоров’я.
І єдиний вихід, на думку Докторв Cindy Jardine – переосмислити норми нашого суспільства та змінити їх, а не боротися з шкідливими звичками окремих людей.

Залишити коментар