Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > Вплив комп’ютера на здоров’я

Вплив комп’ютера на здоров’я

вплив компютера на зірНегативний вплив комп’ютера на здоров’я людини – улюблена тема останніх десятиліть. Чим більше місця в нашому житті займає ПК, тим голосніше заявляють про його негативі вчені, лікарі і психологи. Тривале проведення часу перед цим дивом техніки позначається на дуже багатьох функціях організму людини. Страждають в різному ступені:


-Нервова система;
Ендокринна система;
– Імунна система;
Репродуктивна система;
Органи зору;
Кістково-м’язовий апарат.
І що найстрашніше, негативний вплив комп’ютера на здоров’я людини – це не вигадки, а реальна загроза. Чим це нам загрожує? Розвитком практично будь-яких захворювань, починаючи від варикозного розширення вен і закінчуючи психічними розладами. Справедливості заради, треба сказати, що обзавестися цими захворюваннями можна і, не маючи ПК, для цього достатньо вести, як кажуть, «неправильний спосіб життя». Але біда в тому, що проведення часу перед екраном ПК, вибираючи шпалери на робочий стіл, якраз і проводить до неправильного способу життя, а вплив комп’ютера на здоров’я людини виходить не просто негативним, а меганегатівним. І чим більше часу ми приділяємо своєму дорогоцінному ПК, тим більше страждає наш організм. Монітор псує наш зір, миша і клавіатура наш слух, а психіка страждає в першу чергу, від Інтернету, без якого люди не мислять свого життя, і комп’ютерних ігор, від яких люди не можуть відірватися.
Такий різкий негативний вплив комп’ютера на здоров’я людини простежується, по більшій частині, у людей, які «висять» у форумах, чатах і іграх, а не у тих, хто займається роботою в Інтернеті. Як правило, ці «праздно висять» зазнають великих труднощів у спілкуванні з «реальними» оточуючими, їх самооцінка занадто низька, вони соромливі й мають цілий букет комплексів. Їм здається, що Інтернет відкриває перед ними двері у всі світи, а насправді проблеми поглиблюються, і їх стає все більше.
Потрібно бити тривогу, якщо ви помітили, що ваша близька людина:
• не може зупинитися, граючи в ігри або «висячи» в чатах;
• все більше часу проводить за ПК;
• нехтує сім’єю та друзями;
• починає брехати і вигадувати;
• якщо у нього починаються проблеми в школі чи на роботі;
• якщо він все більше грошей витрачає в Інтернеті;
• якщо у нього з’являється нав’язливе прагнення перевірити електронну пошту;
• якщо у нього погіршується настрій і з’являється дратівливість, коли він позбавлений можливості скористатися своїм ПК і, навпаки, якщо у нього різко поліпшується настрій і з’являється стан близький до ейфорії, як тільки він сідає за свій ПК.
Такі ж тривожні симптоми можна спостерігати у людей страждаючих від алкогольної залежності або наркотичної залежності, а це дозволяє говорити про нове захворювання – інтернетозалежність, яка вимагає невідкладного лікування.
Але вплив комп’ютера на здоров’я людини може бути і позитивним, як це довели вчені, навчивши грати в комп’ютерні ігри хворих людей.

Залишити коментар