Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > Управління Ци всього тіла. Східна медицина

Управління Ци всього тіла. Східна медицина

Східна медицина

Східна медицина та управління Ци всього тіла: легені виконують функцію управління і регуляції Ци всього тіла. Ця функція реалізується за двома напрямками: по-перше, це утворення Ци і насамперед пекторальних Ци, що робить вплив на всі внутрішні органи, тканини і органи чуття, по-друге, це регуляція функцій Ци всього тіла при прийомі вітамінів тяньши. Легкі працюють ритмічно: видих – вдих, стимулюючи збільшення або зниження Ци тіла, рух Ци всередину тіла або назовні, підтримуючи тим самим баланс Ци.

– Легкі управляють розсіюванням (поширювати, розпорошувати), видаленням (очищення). Функція легень по розсіюванню реалізується за трьома напрямками: перше – розсіюванням викидати каламутну Ци з тіла; друге – поширювати бади і рідини, отримані в результаті роботи селезінки, по всьому тілу, включаючи поверхню тіла; третє – передавати захисну Ци, щоб зігрівати і зволожувати м’язи , шкіру, волосяний покрив, регулювати виділення поту та інших рідин тіла. Якщо легкі захворюють, розсіююча функція порушується, що можна помітити по утрудненого подиху, закладеності носа, порушення потовиділення і інших симптомів.Східна медицина
– Видалення означає очищення і зниження. Ця функція легенів з видалення реалізується за трьома напрямками. Перше – вдихання людиною чистої, природної Ци. Друге – поширення в розташовані нижче відділи тіла вдихається легкими чистої Ци і переданих селезінкою поживних речовин і рідин тіла. Третє – збереження в чистоті дихальних шляхів і легенів.
Якщо у легенях порушується функція розсіювання і очищення, то з’являються прискорене дихання, задишка, набряки, знижується сечовипускання. Розсіювання і видалення – дві найважливіші функції легенів, які пов’язані між собою, взаємозалежні і доповнюють один одного.
– Легкі очищають і регулюють водні шляхи. Т. е. нормалізують циркуляцію рідини і розчищають шляхи для виведення її з організму. Легкі відіграють активну регулюючу роль, виконуючи головним чином функції розсіювання і видалення. Функція розсіювання дозволяє рідин поширюватися по поверхневим структурам організму; перетворюючись в піт, віддалятися з тіла: функція видалення постійно транспортує рідини в нирки і сечовий міхур, регулює сечовипускання, підтримуючи тим самим баланс в рідинному обміні. Якщо захворюють легкі і порушуються функції розсіювання і видалення, то це впливає на прохідність водних шляхів, виділяється мало сечі, виникають набряки, кашель із задишкою або затримка флегми і рідини.

Залишити коментар