Ви знаходитесь тут: Головна > Хвороби > Симптоми артрозу

Симптоми артрозу

Симптоми артрозуПерш, ніж виявити симптоми артрозу, потрібно розібратися, що  таке артроз? Артроз це пошкодження міжсуставного желеподібного прошарку (це такий амортизатор, який пом’якшує тертя суглобів), що призводить до деформації суглоба. У наш час симптоми артрозу зустрічаються дуже часто практично у кожної людини внаслідок різноманітних причин – від сидячої роботи до носіння високих каблуків. Біль у колінах при піднятті по сходах, хрускіт в суглобах при присіданні – ось основні симптоми артрозу, такі собі «дзвіночки», які дають знати, що пора звернутися до ревматолога.

Так як артроз суглобове захворювання, то і профілактику потрібно проводити виходячи з способу життя. Наприклад, якщо основна робота це сидіння за комп’ютером, то необхідно щодня проходити пішки кілька кілометрів, інакше симптоми артрозу не змусять себе чекати. Або навпаки – провівши весь день на ногах – відпочивай сидячи або лежачи. Артроз – улюблене захворювання садівників-городників. Кожен, хто більше години в день проводить навпочіпки або зігнувшись біля грядки або клумби, відчувають в повній мірі симптоми артрозу на своїх суглобах, особливо потрібно берегти коліна. Гімнастика під керівництвом досвідченого тренера (це важливо, в іншому випадку захворювання не тільки прогресує, але й може з’явитися) найкращим чином діє на суглоби.Симптоми артрозу
Ну а що робити тим, кого все-таки наздогнав артроз? Дамо кілька рекомендацій. Як вже говорилося, при появі симптомів артрозу звертаємося до лікаря для призначення комплексного лікування. Насамперед рекомендують сісти на спеціальну дієту, яка зробить благотворну дію не тільки на суглоби, але і на організм в цілому. Дієта схожа на розвантажувальну – намагатися приймати в їжу менше або взагалі відмовитися від смаженого і жирного, не зловживати морепродуктами (надлишок фосфору і кальцію в організмі призводить до демінералізації кісток), вживати в їжу якомога більше фруктів і овочів без ГМО (кавуни, гарбузи, курагу, зелень), багатих вітаміном В, який корисний для кісток і суглобів.
Ревматолог призначає різні мазі, поліпшуючі обмін речовин у тканинах хряща, так само може бути корисний масаж близько хворого суглоба. Народна медицина так само багата рецептами та засобами лікування артрозу. Наприклад, симптоми артрозу знімає прикладання до хворих суглобів листя лопуха, подорожника або капусти (бабусі в селах постійно ходять з обв’язати лопухами на колінах), різні спиртовмісні компреси з бузку і кульбаб для відновлення пошкоджених тканин і поліпшення кровообігу. Для внутрішнього застосування використовують відвар з листя брусниці:  1ст ложка на склянку води, кип’ятити на повільному вогні 15 хвилин, потім охолодити і процідити. Отриманий відвар пити протягом дня по кілька ковтків.
Будьте здорові, більше рухайтеся, і симптоми артрозу обійдуть вас стороною!

Залишити коментар