Ви знаходитесь тут: Головна > Хвороби > Сухий кашель у дитини

Сухий кашель у дитини

що таке сухий кашельСухий кашель у дитини – може бути симптомом багатьох захворювань. Не можна відповісти на запитання «Як лікувати сухий кашель у дитини?», до тих пір, поки не буде встановлена ​​причина, його що викликала. Як лікувати кашель у дорослих ми розглядали тут.

Сухий кашель у дитини найчастіше викликаний наступними причинами:


1. Сухий кашель у дитини може виникати при інфікуванні паличкою коклюшу. Коклюш відноситься до інфекцій, вакцинація, проти яких є обов’язковою. Але останнім часом, у зв’язку з масовими відмовами батьків від вакцинації дітей, число дітей хворих кашлюком неухильно зростає. Сухий кашель у дитини лікується як за допомогою лікарських препаратів, в основному противокашлевої групи, так і за рахунок спільних заходів: дієтичного харчування, створення оптимального режиму вологості, безперешкодного надходження свіжого повітря в приміщення, де знаходиться дитина.
2. Інша, не менш часта причина, здатна викликати сухий кашель у дитини – алергічні захворювання. Алергійні бронхіти і бронхіальна астма, можуть провокуватися різними алергенами: домашнім пилом, шерстю тварин, пилком рослин. Лікування сухого кашлю, викликаного алергічним агентом, полягає, насамперед, у виключенні контакту з алергеном, гіпоалергенної дієти, прийомі протиалергічних препаратів, стабілізаторів мембран опасистих клітин, бронхолітиків.
3. Іноді сухий кашель у дитини може бути пов’язаний з вдиханням стороннього тіла. Зазвичай такий кашель виникає спонтанно, не супроводжується температурою і катаральними реакціями. У разі підозри, на те, що причиною кашлю може бути чужорідне тіло, слід негайно звернутися до лікаря.
4. У холодну пору року причиною сухого кашлю у дитини може бути ларингіт або трахеїт, викликаний вірусною інфекцією. У цьому випадку лікування включає в себе застосування таких протикашльових препаратів, як пакселадин, дигідрогеноцитрат, кодеїн, коделак.
5. Сухий кашель у дитини може також свідчити про дебют гострого бронхіту. Мета терапії в даному випадку перехід кашлю з сухого у вологий, з допомогою відхаркувальних засобів. Для цієї мети використовуються такі препарати, як Лазолван, Амбробене, Мукалтин.
6. До більш рідкісних причин сухого кашлю у дитини можна віднести вади серця, особливо декоменсірованне, отруєння хімічними і дратівливими речовинами, розширення медіастинальнихх лімфовузлів (при цьому сухий кашель має механічне походження).

2 коментарі до запису “Сухий кашель у дитини”

  1. Инна сказав:

    сухий кашель значно легше вилічити, ніж мокрий. так що не запускайте

Залишити коментар