Ви знаходитесь тут: Головна > Хвороби > Щитовидна залоза: симптоми захворювання

Щитовидна залоза: симптоми захворювання

щитовидна залозаПогіршення екологічної обстановки, вживання  їжі, що містить велику кількість консервантів, призвело до зростання числа захворювань щитовидної залози. На жаль, помолодшали і пацієнти, що мають цю проблему. В даний час вже не рідкість розвиток раку щитовидної залози у 12-13 річних підлітків.

Для того щоб не пропустити небезпечне захворювання необхідно при перших ознаках хвороби звертатися до ендокринолога. Давайте докладніше розглянемо, які симптоми характерні для цього захворювання.
Отже, щитовидна залоза, симптоми захворювання:


Всі симптоми, що виникають при патології щитовидної залози можна розділити на дві великі групи:
1. щитовидна залоза симптоми захворювання, що виникають внаслідок гіпотиреозу (тобто зниження функції залози).
2. щитовидна залоза симптоми захворювання, що виникають внаслідок гіпертиреозу (тобто підвищення функції щитовидної залози).
До симптомів гіпотиреозу відноситься: сухість і лущення шкіри, випадіння волосся, яке зазвичай починається з зовнішньої третини брів, збільшення маси тіла (іноді на тлі зниження апетиту), щільні набряки на литках ніг, втома, загальмованість, головний біль, зниження тиску, уражень пульсу .щитовидна залоза
Ознаки гіпертиреозу: зниження маси тіла, на тлі збільшення апетиту, «нездоровий блиск очей, підвищення артеріального тиску, тахікардія (почастішання серцевого ритму), схильність до аритмій, симптоми збудження і ажитації.
Також симптомами захворювання щитовидної залози можуть бути біль при ковтанні, відчуття стороннього тіла в горлі, порушення менструального циклу і безпліддя у жінок, а іноді навіть самостійне виявлення вузлів у щитовидній залозі.
Пам’ятайте, якщо ви виявили у себе три або більше симптомів захворювання щитовидної залози, ви повинні негайно звернутися до ендокринолога для обстеження, яке зазвичай включає в себе УЗД щитовидної залози і кров на гормони (Т3, Т4, антитіла до клітин залози).

2 коментарі до запису “Щитовидна залоза: симптоми захворювання”

  1. […] потрібен йод організму? Йод є своєрідним паливом для щитовидної залози, яка виробляє гормони трийодтиронін і тироксин, які, в […]

  2. Алиса сказав:

    досить непримне захворювання

Залишити коментар