Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > Що таке пульсоксиметри

Що таке пульсоксиметри

пульсоксиметрЯкщо людина відчуває себе неважливо, необхідно встановити причину цього нездужання. Але не завжди є можливість і час однохвилинних звернутися до лікаря. У таких випадках діагностичні апарати, наявні будинку або в офісі, виявляються дуже корисними.

Одним з цих апаратів є пульсоксиметр. Він дозволяє визначити, наскільки артеріальна кров насичена киснем, діагностуючи ці показники в автоматичному режимі. По пульсу людини пульсоксиметри визначають стан його дихальної і серцево-судинної систем, проводячи моніторинг судин і виявляючи ті чи інші відхилення.
Випускається не тільки пульсоксиметр стаціонарних моделей для використання, наприклад, в лікарнях, але і портативний пульсоксиметр, який завжди можна мати при собі і при необхідності використовувати на роботі, вдома або в дорозі.
Існують захворювання, які супроводжуються хронічною гіпоксією – недоліком в артеріальних судинах кисню. У таких випадках потрібно постійно контролювати рівень кисневого насичення крові, щоб своєчасно виконувати прийом необхідних препаратів. Достовірні дані, отримані завдяки застосуванню пульсоксиметра, істотно спрощують лікування хвороби.пульсоксиметр

Якщо ви збираєтесь подорожувати екзотичними місцями в світі як наприклад Санкти-Спиритус, що знаходиться на о. Куба, то вам обов’язково знадобиться такий прилад як пульсоксимет. Він стане вашим не замінимим  помічником для визначення стану здоров’я.
Пульсоксиметр має мікропроцесор, периферичний датчик і дисплей, який виводить зображення кривої пульсу, його частоту і показники вмісту кисню в крові. Всі пульсоксиметри оснащуються звуковими сигналами, які відображають рівень сатурації. Датчик, який має два світлодіоди, найчастіше закріплюється на пальці, іноді може накладатися на крило носа або на мочку вуха.
Світло, джерело якого знаходиться в датчику, проникає крізь капіляри до фотодетектора, частково поглинаючись кров’ю і м’якими тканинами. Ступінь поглинання знаходиться в прямій залежності від рівня насичення киснем гемоглобіну. Залежно від цих показників фотодетектор реєструє зміну кольору крові. Через 5-20 секунд на дисплей пульсоксіметрa виводиться показник сатурації. Частота пульсу розраховується в залежності від кількості світлодіодних циклів і числа впевнених сигналів в хвилину.
Наявність індивідуального пульсоксиметра рекомендовано хворим, яким в амбулаторних умовах необхідна киснева терапія. У цьому випадку прилад підвищує ефективність лікування, контролюючи всі необхідні показники.

Залишити коментар