Ви знаходитесь тут: Головна > Хвороби > Правильне харчування

Правильне харчування

«Правильне харчування в медицині» – тема, про яку можна писати багато і все одно не охопити всіх нюансів, тому перш, ніж питати лікаря, які ліки вам пити, запитаєте про те, як правильно вам харчуватися.

Часто, дізнавшись свій діагноз, люди прискіпливо розпитують лікаря про те, як правильно приймати ліки, знаходять рецепти лікування за допомогою трав чи купують гомеопатичні препарати. Використовуючи всі доступні методи лікування, багато хто забуває про один важливий момент – правильне харчування. Харчування в медицині відіграє дуже велику роль: у багатьох випадках правильне харчування сприяє швидкому одужанню, а іноді, є єдиним методом лікування.

Лікування за допомогою дієт – далеко не новий спосіб, ще Гіппократ писав про необхідність вживання деяких продуктів при різних захворюваннях. Правильне харчування в медицині – тема не одного наукової праці, описано буквально все: «Що є?», «Як є?», «Коли є?». Основні правила такі: здорові люди повинні вживати повноцінну їжу, із співвідношенням жирів, білків і вуглеводів 1:1:4 відповідно, харчування повинне бути різноманітним, а кратність прийомів їжі становити від 3 до 5 разів на день.
Для хворих людей розроблені спеціальні дієти, так звані столи за Певзнером, в яких вказана система харчування при різних захворюваннях. Особливо важливе правильне харчування при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, цукровому діабеті, ожирінні, хворобах нирок.

Залишити коментар