Ви знаходитесь тут: Головна > Хвороби > Симптоми ангіни

Симптоми ангіни

ангіна симптоми

симптоми ангіни

Нездужання, біль при ковтанні, температура – ось перші симптоми ангіни. Ми всі нею перехворіли не раз, проте мало хто знає, що ангіна буває кількох видів, а ознаки ангіни різні у всіх її різновидів. Сама назва «ангіна» походить від латинського «apdege» і грецького «anho», що в перекладі на українську «стискувати», «душити», «тиснути». Тому, що раніше за  основні ознаки ангіни вважали здавленість в області серця і грудної клітки.


Багато людей, відчувши на собі перші симптоми ангіни, продовжують ходити на роботу або займатися своїми справами, знаючи, що хвороба триватиме тиждень, вона переноситься на ногах і не така важка. Цього робити не можна, так можна не тільки заразити оточуючих, але і зробити собі гірше, адже рецидиви ангіни не такі вже й рідкісні і набагато більш важкі, ніж просто ангіна.
В даний час ангіна це гостре інфекційне захворювання з запаленням мигдаликів (язичних, носоглоткових та піднебінних). В залежності від тяжкості хвороби розрізняють катаральну, лакунарну і фолікулярну форми ангіни.

ангіна симптоми  имптоми ангіни

Симптоми катаральної ангіни – загальне нездужання, супроводжуване тяжкістю в голові і невеликим болем у горлі при ковтанні. Виникає, як правило, ні з того, ні з сього, особливо неприємна катаральна ангіна тому, що запалення мигдалин відбувається при кожному ковтку, навіть рефлекторному, і навіть при розмові відбувається подразнення. Горло починає сушити, з’являється почуття звуженням горла, температура піднімається до 37, 5 С, можлива блювота. Мигдалини покриваються слизом і червоніють, без нальоту на самій слизовій. Лікування триває не більше 5 днів, так як цей різновид ангіни не такий  важкий.
Симптоми фолікулярної ангіни виявляються протягом декількох днів, починається ангіна з ознобу, потім різке (до 40С) підвищення температури тіла. Сильно починає боліти горло, дуже важко ковтати, починають боліти суглоби і поперек, погіршується загальне самопочуття. Лімфовузли збільшуються і починають хворіти (побачити що збільшилися лімфовузли можна помацавши з боків шиї). Через 2-3 дні на поверхнях мигдалин з’являються гнійнички у вигляді жовтуватих краплень. Через деякий час гнійнички самі розкриваються, а потім заживають. Середня ступінь ангіни. При правильному лікуванні проходить на 6 день.
Ознаки лакунарній ангіни такі ж самі, але біль відчувається набагато сильніше, навіть віддає у вухо. На слизовій мигдаликів з’являються гнійні нальоти, лімфовузли збільшуються і болять, так само важко ковтати. Найважча форма захворювання, проходить через 7-8 днів.
І не забувайте, як тільки відчуєте ознаки ангіни – без зволікання звертайтеся до лікаря і дотримуйтесь постільного режиму.

Нужен проктолог в Нью Йорке? "Русская реклама" поможет в поиске..

Залишити коментар