Ви знаходитесь тут: Головна > Лікування > Методи лікування молочниці

Методи лікування молочниці

Молочниця (вагінальний кандидоз) – досить поширена хвороба. За статистикою кожна жінка хоч раз в житті переносила епізод цього малоприємного захворювання, не дивлячись на те, що кожного року з’являються нові методи лікування молочниці, у 20-30% жінок процес стає хронічним.


Виділення, свербіж, і паління створюють не тільки постійне відчуття дискомфорту, а й позбавляють впевненості в собі. Вагінальний кандидоз розвивається внаслідок порушення гормонального фону (при вагітності, лактації, клімаксі), застосування антибіотиків, супутніх вірусних захворюваннях (генітальний герпес, цитомегаловірус), погрішностей в дієті (вживання в їжу великої кількості вуглеводів, солодощів).
Методи лікування молочниці повинні включати в себе як усунення сприяючих чинників, так і медикаментозне лікування (місцеве і загальне). При цьому не варто забувати про те, що жоден з методів лікування не буде успішним без лікування партнера.
Лікування антибіотиками, навіть якщо вони призначаються коротким курсом, повинно завжди супроводжуватись прийомом еубіотиків (Лінекс, Біфі-форм, Хілак). В даний час в журналах і по телебаченню широко рекламуються методи лікування молочниці при допомозі безрецептурних засобів і без консультації лікаря, але такого лікування часто недостатньо по тривалості і може призвести до хронізації процесу. Тому, перше, що необхідно зробити, запідозрівши в себе молочницю – звернутися до лікаря.
Для лікування молочниці використовуються протигрибкові препарати флуконазол (Дифлюкан), сертаконазол (ЗАЛАЇН), клотримазол (Кандібене), кетоконазол (Нізорал) та ін. Для досягнення максимального ефекту рекомендується застосування як місцевих засобів, у вигляді аплікацій, свічок і кремів, так і пероральних препаратів , у формі таблеток і капсул.
Методи лікування молочниці включають також народні засоби, які сприяють підвищенню місцевого імунітету та засоби з антисептичним ефектом. Найчастіше використовуються наступні рецепти народної медицини: відвар кори дуба, кропиви, ромашки, череди (в якості засобу для спринцювання). Також ефективним є застосування ванночок з відваром календули, ромашки.

Залишити коментар