Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я, Лікування > Лікування катаракти і операція з її видалення

Лікування катаракти і операція з її видалення

катаракта очейХірургічна операція з видалення катаракти являє собою звичайну процедуру, що включає видалення помутнінь кришталика ока (катаракти). Кришталик дозволяє оку фокусуватися. Він може бути замінений на штучний, що називають імплантатом штучного кришталика (ііх). Ііх використовується не завжди, окуляри або контактні лінзи можуть компенсувати віддалений кришталик.

Не у всіх випадках необхідно хірургічне втручання з видалення катаракти, або воно може відкладатися на місяці й роки. Багато людей з катарактою чудово справляються за допомогою окулярів, лінз та інших оптичних приладів.

Вибір методу лікування катаракти у дітей залежить від того, наскільки сильно катаракта заважає розвитку нормального зору.

Необхідність хірургічної операції у дорослих залежить від ступеня втрати зору і його впливу на якість життя і здатність виконувати звичайні функції.

Про що варто задуматися при лікуванні катаракти

Іноді катаракту необхідно видаляти через інші захворювання ока,  таких, як діабетична ретинопатія або макулярна дегенерація. У деяких випадках катаракту потрібно видалити для лікування офтальмологом сітківки ока, шару нервових клітин в задній частині ока.

Детально ознайомитись з процесом операції з видалення катаракти, ознайомитись з її процедурою  та всіма умовами можна тут http://www.tarus.ua/lechenie-katarakty/ – це один з приватних закладів де проводять операції з лікування катаракти та відновлення зору.

Існують часті помилки щодо катаракти. Все більша кількість медичних центрів будуються, зокрема, для хірургічних операцій з видалення катаракти. Маркетингові кампанії, націлені на населення похилого віку, підбурюють людей на проведення операції, коли вони її не потребують. Через страх осліпнути або втратити незалежність багато людей похилого віку вважають, що їм необхідно хірургічне втручання, незважаючи на те, що катаракта не впливає на їх якість життя. У багатьох випадках достатньо носити окуляри або контактні лінзи і використовувати інші оптичні прилади, що буде також ефективно без будь-яких ризиків хірургічної операції.

Тільки ви можете вирішити, чи достатньо сильно катаракта впливає на ваш зір або повсякденне життя, щоб лікувати її хірургічним шляхом. Якщо операція не поліпшить ваш зір, ви можете вирішити, що такий метод вам не підходить.катаракта очей

Профілактика катаракти
Не існує перевіреного способу запобігти розвитку катаракти. Але певні корисні звички допоможуть уповільнити її розвиток. Вам необхідно:

 • Не палити;
 • Носити головний убір або сонцезахисні окуляри, коли ви знаходитесь на сонці;
 • Уникати ламп сонячного світла і вертикальних соляріїв;
 • Вживати здорову їжу;
 • По можливості уникати вживання стероїдних препаратів (деяким людям вони необхідні);
 • Контролювати діабет;
 • Лікування катаракти в домашніх умовах;
 • Якщо у вас є катаракта, то ці поради й оптичні прилади допоможуть вам керувати проблемами із зором і уникнути або відкласти хірургічне втручання:

Поради щодо поліпшення зору включають репозиційне світло і дотримання припису на носіння окулярів або контактних лінз.
Зручності для слабкого зору в домашніх умовах, такі як використання достатнього освітлення, регульованих килимів та меблів для уникнення потенційної небезпеки, можуть сприяти більш простому і безпечному життю зі слабким зором.
Засоби для слабкого зору і адаптивні технології, такі як системи відео збільшення або голосові комп’ютерні програми, можуть допомогти людям з ослабленим зором ефективно використовувати залишковий зір.
Факти свідчать, що певні зміни способу життя, такі як припинення куріння і захист очей від сонячного світла можуть допомогти уповільнити розвиток катаракти.

Лікуючий лікар проінструктує вас, що потрібно робити після хірургічного втручання. Догляд за очима у дорослих після хірургічної операції з видалення катаракти включає використання призначених крапель для очей, захист очей і спостереження за можливими ознаками інфікування.

Негайно зв’яжіться з вашим лікарем, якщо ви помітили будь-які ознаки ускладнень, таких як:

 • Падіння зору;
 • Підсилюється біль;
 • Збільшується почервоніння;
 • Набухання навколо ока;
 • Будь-які виділення з ока;
 • Будь-які нові помутніння, спалахи світла або зміна поля зору.

Після операції розмитий зір і невелика припухлість вважаються нормальними. Для зменшення припухлості необхідний час. Після операції може змінитися ваш рецепт на окуляри.

Перед хірургічним втручанням проконсультуйтеся з лікарем про типи ііх для вашого ока. Або, якщо вам не будуть імплантувати штучний кришталик, то дізнайтеся про плюси і мінуси використання контактних лінз або окулярів.

Найбільш поширеною проблемою після проведення хірургічної операції з видалення катаракти є замутніння задній частині капсули кришталика (називається вторинною катарактою) протягом 5 років після хірургічного втручання. Таке замутніння не є серйозною проблемою і при необхідності піддається лікуванню за допомогою лазерної хірургії.

Для дорослих хірургічна операція з видалення катаракти практично завжди є ефективною процедурою, і може проводитися на ваш розсуд. Хірург або фахівець, знайомий з хірургічною практикою, як правило, буде проводити подальші обстеження і лікування.

Вам можуть порекомендувати хірургічну операцію, якщо ви хочете продовжувати водити машину. Якщо ви проживаєте в будинку для престарілих чи пансіонаті з відходом, ви можете відмовитися від хірургічного втручання і використовувати оптичні прилади.

Якщо у вас немає додаткового захворювання ока, такого як глаукома або проблем з сітківкою, у вас є хороші шанси поліпшити зір після проведення операції. Але вам як і раніше можуть знадобитися окуляри для читання або для короткозорості.

Якщо у вас є катаракта, це не означає, що вам доведеться її видалити. Тільки ви можете вирішити, чи достатньо сильно катаракта впливає на ваш зір і життя для її видалення хірургічним шляхом.

Залишити коментар