Ви знаходитесь тут: Головна > Лікування > Лікування кашлю у дитини

Лікування кашлю у дитини

лікування кашлю у дитиниПерше, на що хочеться звернути увагу батьків, це те, що лікування кашлю у дитини повинно здійснюватися тільки під контролем лікаря-педіатра, а  самолікування тут недоречно. Хочеться відзначити, що мета лікування кашлю у дитини, полягає в тому, щоб перевести сухий кашель у вологий, а потім полегшити відходження мокроти.


Лікування кашлю у дитини можливо як за допомогою лікарських препаратів, так і за допомогою народних засобів. З лікарських препаратів використовуються три групи засобів: муколітики, відхаркувальні і протикашльові засоби. Крім цього лікування кашлю у дитини може включати гомеопатичні засоби (Атма, Вокар), гірчичники, фізіотерапевтичні процедури, масаж.кашель у дитини

кашель у дитини

Кашель – це не хвороба, а лише один з її симптомів, тому лікування кашлю у дитини не можливо до з’ясування причини, що викликала його. Найпоширеніші захворювання у дітей, що супроводжуються кашлем:
1. Коклюш – кашель сухий, болісний, з так званими репризами або блювотою. Лікування кашлю при коклюші включає протикашльові препарати (зазвичай на основі кодеїну), забезпечення достатньої вологості в приміщенні, де знаходиться хвора дитина, для того, щоб попередити напади задухи.
2.  Алергічний кашель, як правило, сухий. Лікування алергічного кашлю у дитини проводять за допомогою протиалергічних препаратів (Феністил, Супрастин, Кларитин).
3.  Кашель при ГРВІ і гострому бронхіті. Основними збудниками такого кашлю є віруси, або, в рідких випадках, внутрішньоклітинні збудники, тому лікування такого кашлю у дитини проводиться за допомогою муколітиків і відхаркувальних засобів і без використання антибіотика.
4. Кашель, викликаний бактеріальними агентами, при пневмонії чи загостренні хронічного бронхіту. Лікування кашлю у дитини в даній ситуації повинно включати використання як муколитиков і відхаркувальних, так і антибіотиків, зазвичай пеніцилінового ряду (Флемоксин, Оспамокс).
Лікування кашлю у дитини крім спеціальних препаратів може включати в себе імуномодулюючі засоби (препарати ехінацеї та інших адаптогенів) і вітаміни. Якщо кашель продовжується тривалий час, супроводжується субфебрильною температурою, дитину необхідно проконсультувати у фтизіатра для виключення туберкульозу і тільки потім продовжувати лікування кашлю.

Залишити коментар