Ви знаходитесь тут: Головна > Лікування > Лікування безсоння

Лікування безсоння

БезсонняБезсоння – досить поширений стан, який може бути як самостійним захворюванням, так і наслідком інших патологій. За статистикою безсонням страждають близько 20% людей у  віці від 18 до 70 років. Найчастіше жертвою безсоння стають жінки і люди розумової праці.

Лікування безсоння включає в себе усунення провокуючих факторів, терапія за допомогою засобів народної медицини і медикаментозне лікування.
Перш ніж починати лікувати безсоння за допомогою трав або лікарських засобів, необхідно змінити спосіб життя, усунувши всі провокуючі фактори (немедикаментозні).
Кілька способів вилікувати безсоння немедикаментозними засобами:
1. В спальні не повинно бути жарко (не більше 22С) або душно. Оптимальний варіант – 15 хвилинне провітрювання спальні в холодну пору року і сон з відкритим вікном в теплу.
2. Виключення  вживання у вечірній час кофеїновмістних напоїв і продуктів: чаю, кави, енергетичних напоїв, шоколаду.
3. Збільшення фізичної активності. Якщо є можливість, 1-1.5 години перед сном необхідно приділяти прогулянці на свіжому повітрі. Корисно відвідування басейну, заняття не силовими видами спорту, йогою.
4. Виключення факторів, що провокують стрес. Якщо, це неможливо, то зміна свого ставлення до них: аутотренінг, прийом седативних препаратів і трав (валеріана, пустирник, меліса, ПРЕС, Ново-пассит).
5. Лікування станів, які супроводжуються підвищеною тривожністю (депресії, панічні атаки).
6. Лікування супутніх патологій, які можуть супроводжуватися порушеннями сну: гіпертиреозу (надлишкова продукція гормонів щитовидноі залози), бронхіальної астми, серцево-судинних захворювань.
7. Відмова від ліків, побічною дією яких є порушення сну.Безсоння
Досить ефективним є лікування безсоння за допомогою лікарських рослин: хміль, лавандова олія, глід, полин. Можна зробити з них фітомішечок (ароматичний мішечок, заповнений різними травами).  мішечки рекомендується класти на ніч під подушку, це забезпечить швидке засинання і глибокий сон.
Лікарські препарати для лікування безсоння представлені наступними групами: транквілізатори, снодійні, блокатори Н1-гістамінових рецепторів (Димедрол, донорміл), але їх можна приймати тільки за призначенням лікаря.

Мітки:

Залишити коментар