Ви знаходитесь тут: Головна > Лікування > Лікування алергічного риніту

Лікування алергічного риніту

алергічний ринітСтатистика свідчить про те, що спостерігається зростання захворюваності на алергічний риніт, особливо актуальною ця проблема стала в останнє десятиліття. Зростання алергії взагалі і захворюваності на алергічний риніт зокрема, пов’язують з безліччю факторів, серед яких, погіршення екології, безконтрольне використання антибіотиків, використання засобів з антисептичним ефектом в побуті. Алергічним ринітом страждає від 10% до 25% дорослого населення (за даними різних авторів), тому лікування алергічного риніту – дуже актуальна проблема.


Перший принцип лікування алергічного риніту – уникати впливу алергену. Звучить це досить просто, але на практиці це практично нездійсненно або, принаймні, важкоздійснюваним. Алергічний риніт, як правило, викликається такими алергенами, як трави, квіти, шерсть тварин, домашній пил. І якщо контакту з тваринами можна уникнути, контакт з пилом звести до мінімуму, то цвітіння рослин, з поширенням пилку вітром не залишає шансів уникнути контакту з алергеном. Тому в лікуванні алергічного риніту не обійтися без медикаментозних препаратів. Лікування алергічного риніту може включати в себе такі групи препаратів:
1. Протиалергічні (антигістамінні препарати). Для лікування алергічного риніту краще використовувати протиалергічні препарати другого і третього покоління, так як вони не мають такого побічного ефекту, як сонливість, що значно покращує якість життя хворих з алергічним ринітом і підвищує їх прихильність до лікування. В даний час найчастіше використовується фексофенадин (Телфаст) і лоратадин (Кларитин).
2. Ефективні для лікування алергічного риніту і стабілізатори мембран опасистих клітин: кромоглікат натрію (Інта) і недокроміл натрію (Тайлед). Але їх прийом необхідно починати не тоді, коли алергічний риніт вже в розпалі, а за 1-1.5 місяця, до його передбачуваного початку. Враховуючи, що приймати препарати потрібно завчасно, вони актуальні лише для лікування сезонного алергічного риніту.
3. Засоби для місцевого застосування (краплі в ніс) на основі глюкокортикостероїдів, стабілізаторів мембран опасистих клітин і судинозвужувальних засобів.
4. При тяжкому перебігу, що супроводжується нападами ядухи, для лікування алергічного риніту застосовують системні глюкокортикостероїди короткими курсами.
Лікування алергічного риніту, необхідно проводити вчасно і методично, щоб уникнути переходу цього захворювання в бронхіальну астму.

Мітки:

Залишити коментар