Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > Лікувальні трави: за і проти

Лікувальні трави: за і проти

лікувальні трави

Лікування травами – це один з найстаріших методів оздоровлення. Ще в давнину людина мала багатий досвід застосування рослин, які могли зцілити від різних недуг. Навіть зараз, коли сучасна фармакологія перейшла на хімічне виробництво, трави не забуті і залишаються досі одним з основних компонентів лікарських препаратів.

Лікувальні трави можна застосовувати при лікуванні як гострих, так і хронічних захворювань, а також для профілактики хвороб. Перевага трав перед звичайними фармацевтичними препаратами полягає в тому, що вони надають легкий  вплив на організм практично без побічних ефектів. Застосування трав абсолютно природно, так як і рослини, і сама людина – це частина природи.

Лікувальні трави: за і проти

Як і в кожному лікуванні, тут потрібно знання міри і грамотність при підборі лікування. Ще Парацельс говорив, що ліки і отрута відрізняються лише дозуванням, тому не нашкодьте собі самолікуванням. Якщо знань в області траволікування не вистачає, а звичайні ліки вже не діють, то зверніться до знаючих травників або фітотерапевтів. Вони підберуть курс лікування, враховуючи низку чинників. Наприклад, потрібно знати, які трави підвищують або знижують кислотність, серцебиття або тиск і пульс. Потрібно знати і правила поєднання трав, так як зазвичай лікують не одним рослиною, а збором з декількох трав. Перед лікуванням перевірте свій організм на наявність алергії до кожного компонента. При такому розумному підході застосовуються трави підуть не на шкоду, а тільки на користь.

Зазвичай травами лікуються люди, які втратили віру в традиційну медицину або ті, хто спочатку скептично до неї ставиться. У будь-якому випадку серйозні захворювання краще лікувати комплексом заходів: одних трав рідко достатньо, варто звернутися до медикаментозним препаратів, змінити свій спосіб життя і почати проводити оздоровлюючі організм процедури. Не чекайте швидкого результату – трави діють м’яко, тому повільно і поступово.

Якщо серйозних захворювань немає і мета траволікування – тільки профілактика, то можна додавати різні рослини в чай.

• М’ята сприяє підвищенню апетиту, її використовують при головних болях і кашлі

• Чебрець застосовують при захворюваннях дихальних шляхів

• Шавлія – ​​популярний засіб при ангіні і бронхіті

• Звіробій позбавляє від нервової напруги і безсоння

• Проти різного роду запальних процесів застосовують календулу

• Фенхель, точніше його відвар, відомий як м’яке проносне, яке дають навіть маленьким дітям.

Як правило, на 1 ч.л. пакетованій або сухої трави беруть склянку окропу, а на таку ж кількість свіжої – в три рази більше води. Але дозування в кожному випадку краще уточнювати окремо.

Залишити коментар