Ви знаходитесь тут: Головна > Харчування > Користь моркви

Користь моркви

Користь моркви
Близько трьох тисяч років людина знайомий з морквою. Цей солодкий, яскравий коренеплід використовується в кухнях всіх країн. Його додають у салати, у маринади, у бульйони, в гарніри і використовують як самостійну страву.

Забавно, але європейці аж до 12 століття вважали морква придатною тільки для кінського корму. Спасибі іспанцям, які здогадалися використовувати цей коренеплід для простого салату, а також італійцям за їх ідею морквяного десерту з медом. А ось оригінали-британці довго прикрашали зачіски морквяної бадиллям, не звертаючи уваги на «корінці».

У наш час кожен знає, яка користь моркви: вона очищає весь організм, виводить з нього токсини і шлаки, насичує лугом. А ще користь моркви в тому, що вона надзвичайно багата корисними речовинами. Вживаючи цей коренеплід, людина отримує вітаміни А, С, В3, Е, а також мінерали та ензими у вигляді кальцію, натрію, фосфору, фолієвої кислоти і калію. Справжня комора здоров’я!

Цікава властивість цього овоча відкрили дієтологи: виявляється, користь вареної моркви нітрохи не менша, ніж сирий. Ось такий виняток з правил. Більш того, деякі фахівці стверджують, що користь вареної моркви навіть перевершує сиру моркву за змістом корисних речовин і рівню антиоксидантів. Кажуть, що навіть якщо варений коренеплід зберігається цілий місяць, він все одно корисніше сирого.

Не менш цінний і сік моркви. Користь від нього величезна. Поліпшується моторна функція кишечника, зміцнюються волосся, більш здоровий вигляд набуває шкіра. Вже в старовину жінки знали, що починати пити сік моркви, користь якого буде максимальною, потрібно з осені. Результат позначався вже через 20 днів: обличчя ставало свіжим і рум’яним. А причина такого приголомшливого результату – в каротину, вітаміну Е, нікотинової кислоти, фосфорі і залізі, магнії і калії, якими багатий морквяний сік. Свіжий сік моркви корисний і при ряді онкологічних захворювань, так як він природним шляхом «розчиняє» новоутворення. Крім того, його рекомендують при лікуванні атеросклерозу, інфаркту міокарда, дерматитів, екзем.

Печінка, нирки, весь травний тракт вдячно відгукуються про дію цього простого городнього овоча. Користь моркви в тому, що вона чудово активізує обмін речовин, знищує шкідливі бактерії, тим самим, допомагаючи при діареї та інших проблемах травної системи.

Користь моркви особливо позначається в пору усіляких епідемій. Вітамін А, який у достатку міститься в моркві, підтримує імунну систему, яка захищає наш організм від вірусів. Морква необхідна і для нормального зору.

Особливо велика користь моркви яскраво-помаранчевого кольору. Вона надзвичайно багата каротіном.Покупая морква, слід вибирати молоду, невеликого розміру. Знімати верхній шар, багатий вітамінами, небажано, краще просто ретельно помити коренеплоди.

Nous offrons pharmacie en ligne acheter Levitra - pilule a la capacite reaction naturelle a la stimulation sexuelle.

Залишити коментар