Ви знаходитесь тут: Головна > Хвороби > Короткозорість у дитини

Короткозорість у дитини

Короткозорість у дитини це серйозна проблема, що постає у зв’язку з появою в нашому житті сучасних технологій навчання. Зорові навантаження, провокують короткозорість, з року в рік постійно зростають.

Короткозорість у дитини може бути вродженою, тобто коли дитина народжується з порушенням зору вдалину. Також вона може бути і спадковою. Якщо мама чи тато, бабуся чи дідусь страждали короткозорістю, то великі шанси виникнення короткозорості і у дитини.
Набута короткозорість виникає при неправильних зорових навантаженнях, коли дитина часто дивиться телевізор або грає в комп’ютер, якщо робоче місце дитини неправильно освітлено, якщо він читає лежачи і т.д. На виникнення короткозорості можуть вплинути і часті простудні та інфекційні захворювання. А згідно з останніми дослідженнями англійських вчених – короткозорість у дитини може бути викликана дієтою, багатою вуглеводами.
Для лікування і профілактики короткозорості у дітей офтальмологи рекомендують проводити спеціальну гімнастику для очей, яка дозволяє зміцнювати очні м’язи, ефективно також застосування апаратних методів корекції зору. Також призначають вітаміни, препарати, що зменшують спазм акомодації, препарати підвищують імунітет дитини. Важливою є і консультація у ортопеда, з метою виявити та виправити порушення постави. Короткозорість у дитини також передбачає і обмеження зорових навантажень. Перегляд телевізора не повинен тривати більше 30-40 хвилин в день, а гра на комп’ютері не більше 15-30 хвилин в день. Якщо короткозорість у дитини прогресуюча, то рекомендується зробити склеропластікой. Чим раніше буде розпочато лікування короткозорості у дитини, тим більше можливість зберегти і скорегувати зір, і запобігти розвитку ускладнень на очному дні.

Залишити коментар