Ви знаходитесь тут: Головна > Хвороби > Кашель при вагітності

Кашель при вагітності

кашель у вагітнихКашель при вагітності майже завжди викликає побоювання. Чи не зашкодить це дитині? Які засоби можна приймати? Що з народних засобів можна використовувати, щоб заспокоїти кашель при вагітності?

Кашель при вагітності може бути викликаний різними причинами, якщо не брати до уваги досить рідкісні захворювання, то основних причин, що викликають кашель під час вагітності не так і багато:
1. Простудні захворювання та гострі бронхіти. Різні респіраторні захворювання, викликані вірусами – основна причина кашлю при вагітності. Якщо вагітності більше 12 тижнів, то можливий прийом амброксолу (Лазолван, Флавомед), бромгексин, мукалтін. Для купірування кашлю при вагітності заборонені будь протикашльові засоби на основі кодеїну. Якщо кашель при вагітності супроводжується температурою, можливий прийом парацетамолу (Еффералган, Панадол), ацетилсаліцилової кислоти (Аспірин), застосування препаратів на основі анальгіну заборонено на будь-якому терміні вагітності.
2.  Пневмонія, загострення хронічних бронхітів – друга за частотою причина,  що викликає кашель при вагітності. Лікування те ж, що і у випадку з простудними захворюваннями, плюс використання антибактеріальних засобів. При вагітності дозволені антибіотики, групи пеніцилінів (Оспамокс, Флемоксин, Аугментин), макролідів (Макропен, Фромілід) і цефалоспоринів (Цефазолін, Цефтриаксон).
3.  Кашель при вагітності, пов’язаний з алергічними процесами (бронхіальна астма, бронхіти з обструктивними та алергічними компонентами) лікується з використанням еуфіліну і протиалергічних засобів.
Багато жінок вважають за краще використовувати народні рецепти, щоб полегшити кашель при вагітності, але не варто забувати, що в цей час заборонено використання алоє, пижму. Краще скористатися алтєю, ромашкою, липовим цвітом, подорожником.
Кашель при вагітності не так нешкідливий, як може здатися, тому будь-які ліки, навіть ті, що відпускаються без рецепта, повинні використовуватися тільки під контролем лікаря і самолікування тут неприпустимо, адже йдеться про здоров’я не тільки мами, але і малюка.

Залишити коментар