Ви знаходитесь тут: Головна > Хвороби > Хвороби стравоходу

Хвороби стравоходу

Хвороби стравоходуХвороби стравоходу – ця фраза досить незвична для нашого вуха. Насправді, скільки вже ми чули про хвороби шлунка, хвороби кишечника, а ось про хвороби стравоходу не доводилося. Але це зовсім не означає, що цей орган не схильний до захворювань. Насправді їх багато. Хвороби стравоходу кардіоспазм, свищі, опіки, дивертикули, доброякісні та злоякісні пухлини. Особливістю стравоходу є його важкодоступність, тому проведення хірургічних операцій на ньому непросте завдання. До того ж особливості мікрофлори і будови стравоходу сприяють зростанню хвороботворних бактерій і поширенню запального вогнища в разі захворювання.

Хвороби стравоходу
стравохід та шлунок

Справа в тому, що стравохід – це замкнута клапанами трубка. Клапани або сфінктери в потрібний час відкриваються, стінки стравоходу скорочуються і сприяють просуванню їжі в одному напрямку. Порушення в роботі сфінктерів веде до застою їжі в стравоході, яке може тривати більше доби. Неважко уявити який дискомфорт відчуває людина при цьому. Це так звані спазми. Серед них виділяють кардіаспазм, за назвою нижнього клапана – кардії, який може закінчитися стравохідною блювотою. Причиною спазмів можуть бути сильні нервові потрясіння, здатна викликати його і кваплива їжа. Як правило, схильні до спазмів молоді чутливі люди з уразливою нервовою системою. Лікування полягає в зміцненні нервової системи як медикаментозно, так і за допомогою відпочинку, фізичних вправ і водних процедур.
Хвороби стравоходу запального характеру виникають при пошкодженні кісток  (риби, наприклад), при прийомі алкоголю, опіків від їжі або хімічних речовин (навмисне чи випадкове отруєння). В останньому випадку спостерігається різкий біль, утруднене ковтання, рясне слиновиділення. Стравохід звужується, хворий довгий час не зможе приймати їжу. Якщо пошкодження було викликано сильними кислотами або їдкими лугами можливо навіть прорив стінки стравоходу, що потім призведе до утворення рубців і стягання стравоходу. Лікування хвороб стравоходу  в залежності від ступеня тяжкості хворого і вимагає від нього великого терпіння. При короткому звуженні стравохід розтягуються за допомогою, так званих бужів, а при тривалому звуженні його видаляють і потім формують новий стравохід з тканин кишечника або шлунка.
У разі раку стравоходу останній завжди видаляється і замінюється штучним, так само як було сказано вище. Якщо новоутворення доброякісні, вони також видаляються, або ендоскопічним, або хірургічним шляхом.
Хвороби стравоходу деколи можуть протікати непоміченими. Наприклад, людина лікується від стенокардії і не підозрює, що вона викликана закиданням шлункового вмісту в стравохід. Хронічні трахеїти, бронхіти, «сідає» по ранках голос і навіть бронхіальна астма можуть бути викликані застояною в стравоході їжею, яка вночі потрапляє в дихальні шляхи. У такому випадку виручить рентген з контрастною речовиною і езофагогастроскопія.

1 коментар до запису “Хвороби стравоходу”

  1. […] до всього, часта зміна настрою, незадовільна робота шлунково-кишкового тракту, порушенні координації та багато іншого). Кажуть, що […]

Залишити коментар