Ви знаходитесь тут: Головна > Лікування, Хвороби > Хвороби селезінки

Хвороби селезінки

Хвороби силезінкиХвороби селезінки зустрічаються досить рідко. Селезінка – досі мало вивчений орган. У неї багато функцій: вона видаляє віджилі тромбоцити і кров’яні клітини, перетворює залізо в білірубін, фільтрує кров від бактерій, чужорідних,  найпростіших тіл, виробляє антитіла.

Хвороби селезінки розвиваються, як наслідок інших захворювань в організмі. Лейкоз та ряд інфекцій можуть викликати інфаркт селезінки. Заворот селезінки вимагає хірургічного втручання, тому порушує кровоток органу. Розглянемо тут такі хвороби селезінки як абсцеси, кісти, пухлини і збільшення селезінки.
Абсцес селезінки може спостерігатися у разі нагноєння в інших органах або в якості ускладнення при тифі, малярії, нагноєння кісти селезінки або її ран. Лікування тут тільки оперативне – видалення органу.
Кісти селезінки можуть бути паразитарними і непаразитарними. Серед непаразитарне розрізняють справжні і помилкові кісти. При непаразитарній кісті селезінки видаляється частина хворого органу, при цьому зберігаються функціональні особливості селезінки. В іншому випадку, паразит (ехінокок) дає про себе знати алергічними реакціями: сверблячкою, кропив’янкою. А в іншому дана хвороба селезінки протікає найчастіше безсимптомно.
Хвороби селезінки включають і пухлини. Вони, як і у будь-якого органу, можуть бути доброякісними, але такі зустрічаються рідко, і злоякісними. Останні важко розпізнати на початку захворювання, незважаючи на їх швидке зростання. Саркоми селезінки виявляють себе, досягнувши великих розмірів, сильним послабленням і виснаженням організму, скупченням рідини в черевній порожнині і інтоксикацією. Збільшився в розмірах орган може розірватися, що приведе до смерті пацієнта. Лікування тут таке ж, як при кісті селезінки.
Вторинні хвороби селезінки припускають вилікування первинно хворого органу. Що ж стосується збільшення селезінки (спленомегалії), то це явище спостерігається в багатьох хворобливих станах організму.

Мітки:

Залишити коментар