Ви знаходитесь тут: Головна > Хвороби > Хвороби щитовидної залози

Хвороби щитовидної залози

Хвороби щитовидної залози

хвороби щитовидної залози

Хвороби щитовидної залози, пов’язані з нестачею надходження йоду в організм, отримали в нашій країні широкого поширення. Виникають хвороби щитовидної залози, як при нестачі йоду, так і при його надлишку. Недостатнє вироблення гормону тироксину призводить до швидкої стомлюваності, погіршення пам’яті, порушення мінерального, вітамінного і білкового балансу в організмі, порушення жирового обміну, нервнопсихічних розладів, уповільнення обміну речовин. Внаслідок цього спостерігається сухість шкіри на ступнях і руках, випадання волосся, набряки обличчя. Тут необхідно допомагати організму: використовувати жирний крем проти сухості шкіри, втирання реп’яхової олії від випадіння волосся і брусничний чай від набряків, і приймати гормони, призначені лікарем-ендокрінологом.

При гіпотиреозі щитовидна залоза може збільшуватися в розмірах, виникають  вузли, які не виробляють гормони. Виникає хронічний недолік гормонів щитовидної залози, який неможливо заповнити йодом. Єдиний вихід – взяти на себе функцію щитовидної залози: по годинах приймати замінники гормонів.
В якості профілактики хвороб щитовидної залози, лікарі рекомендують ввести в раціон йодовану сіль. До того ж йод, щоб залишитися в організмі, обов’язково повинен зв’язуватися в організмі білком, що містяться в м’ясі. Вагітним також необхідно приділити особливу увагу щитовидній залозі, тому навантаження в цей період на неї подвійна. Вдобавок гіпотиреоз успадковується, що може призвести до тяжких наслідків для маляти. Необхідні препарати порекомендує лікар. Само собою зрозуміло, що наявність в раціоні продуктів багатих йодом теж необхідно – це морепродукти, хурма, болгарський перець, фейхоа.
Хвороби щитовидної залози, на жаль, можуть розвинутися непомітно, що призводить до пізньої діагностики і складнощів в лікуванні. Вони носять спадковий характер, проявляючись, як правило, через покоління. Минути їх можна, якщо берегти нервову систему, уникати інфекцій і триматися подалі від пекучого сонця. Для того щоб виявити приховані хвороби щитовидної залози або при їх наявності, розроблені методи комплексного обстеження організму, що дозволяють не тільки попередити хворобу, але й вчасно позбутися перших симптомів. Тому, призначене лікарем комплексне лікування хвороб щитовидної залози, буде володіти високою ефективністю. Особливо це стосується жінок у віці 35-64 років, як показує статистика, найбільш схильних цим захворюванням.
При надлишку гормонів розвивається гіпертиреоз – захворювання, при якому порушується вуглеводний обмін, що, в свою чергу, може спровокувати цукровий діабет другому ступені. Так само прискорюється обмін речовин, виникає тахікардія, вирячені очі, пітливість, дратівливість і значні втрати у вазі – все це прояви хвороби. У цьому випадку, навпаки, потрібно обмежити надходження йоду в організм, відмовитися від йодованої солі, забути про засмагу. При цьому призначаються препарати, що перешкоджають виробленню надлишкових гормонів.

На жаль, хвороби щитовидної залози не обмежуються вище наведеними захворюваннями. Перенесений на ногах грип може викликати запалення щитовидної залози – тиреоїдит, що зажадає вже стаціонарного лікування. При раку щитовидної залози останню видаляють, застосовуючи потім замісну гормональну терапію до кінця життя.

1 коментар до запису “Хвороби щитовидної залози”

Залишити коментар