Ви знаходитесь тут: Головна > Хвороби > Хвороби порожнини рота

Хвороби порожнини рота

Хвороби порожнини рота – ось тема, яка хоч раз у житті торкнулася кожного. З самого народження людина піддається молочниці, стоматиту, флюсів, пародонтозу, періодонтиту, хворобам зубів, герпесу і тріщини в куточках рота. Це далеко не повний перелік людських «напастей» інфекційного, вірусного та грибкового характеру. Не можна не відзначити роль шкідливих звичок у формуванні захворювань, забуваючи, що лікування зубів буде неминучим наслідком. Ні для кого не секрет, що курців підстерігає безліч хвороб порожнини рота, таких як рак ротової порожнини, різні передракові стани, а якщо людина, до того ж, зловживає алкоголем, то останній спрацьовує, у разі захворювання, як каталізатор.

Хвороби порожнини рота, зокрема хронічне запалення ясен, як показали останні дослідження новозеландських учених, можуть призвести до розвитку серцево-судинного захворювання атеросклерозу. У теж час вчені Американської кардіологічної асоціації говорять про те, що щоденне чищення зубів заселяє кров бактеріями, здатними викликати інфекційний ендокардит. У першу чергу це відноситься до тих, хто переніс які не будь кардіологічні операції або лікувався раніше від цього захворювання. Але це  суперечність не бентежить вчених, які вважають, що в разі скасування гігієнічних заходів ми отримаємо цілий букет  болісних хвороб порожнини рота: карієс, хвороби ясен, хронічні та гострі інфекції (абсцеси).
Лікарі стоматологи постійно повторюють про необхідність гігієни порожнини рота, що є важливим стримуючим чинником в боротьбі з інфекцією. Хвороби порожнини рота деколи підкрадаються до людини непомітно, як наприклад гінгівіт, внаслідок зубного каменю. І на момент постановки діагнозу ми вже маємо завалену ясна і розхитаний зуб. Останнім часом багато говориться про загальне зниження імунітету, що в свою чергу може провокувати різні хвороби порожнини рота. Тому підвищення імунітету питання не пусте. До того ж, якщо у вас є звичка регулярно відвідувати стоматолога, то ви зможете уникнути багатьох проблем в майбутньому.

Залишити коментар