Ви знаходитесь тут: Головна > Хвороби > Хвороби ендокринної системи

Хвороби ендокринної системи

ендокринна системаХвороби ендокринної системи – це серйозні захворювання, багато з яких не виліковні. Ось далеко не повний перелік цих захворювань: акромегалія, хвороба Аддісона, синдром Іценко-Кушінга, гіпопітуітаризм, дефіцит гормону росту, зоб Хасімото, ожиріння, цукровий діабет, гіпопаратиреоз, муковісцидоз. Вони наздоганяють людину на будь-якому етапі його життя, від дитинства до старості, змушуючи батьків тихо плакати, дивлячись на хворе дитя, молодих болісно шукати опори в світі, зруйнованому хворобою, а стариків звично лікуватися.

Звідки ж беруться ці хвороби ендокринної системи?


Ендокринна система відіграє серйозну роль у найважливіших функціях організму: перетравленні їжі, розмноженні й підтримці оптимального стану організму. Гіпоталамус є центром керування роботи ендокринних залоз організму, стимулюючим роботу іншого центру – гіпофіза, який, у свою чергу, своїми гормонами стимулює залози ендокринної системи. Це робочі конячки, вони виробляють гормони, які сприяють стабільній роботі всіх органів і систем організму, викидаючи секрет прямо в кров, на відміну від екзокринної системи, що виділяє соки на поверхню тіла. Ендокринні залози це: щитовидна, околощітовідне, наднирники, епіфіз, статеві, вилочкова і островкова частина підшлункової. Ендокринна система регулює багато важливих процесів в організмі, тому хвороби ендокринної системи можуть привести до важких порушень в роботі багатьох органів і систем.
Гормони знаходяться в рівновазі між собою, але існують чинники, здатні його легко порушити. Це в першу чергу сильні нервові потрясіння та інфекційні хвороби. Недолік або надлишок, вироблюваних гормонів, викликає хвороби ендокринної системи. У таких випадках говорять про гіперфункції (надлишку гормонів) залози або про гіпофункції (нестачі гормонів).
Гіперфункція може розвинутися при аутоімунних реакціях організму, коли організм атакується власною імунною системою, при пухлинах самих залоз, що веде вже до хірургічного втручання або ж на тлі лікування гормонами. До гіпофункції може призвести інфаркт, спадкове захворювання, інфекція, а також новоутворення. У таких випадках заповнюють недолік гормонів штучно. Дисбаланс в ендокринній системі може бути викликаний і вродженими генетичними патологіями, коли виробляються не властиві організму гормони.

1 коментар до запису “Хвороби ендокринної системи”

  1. […] система; – Ендокринна система; – Імунна система; – Репродуктивна система; – Органи […]

Залишити коментар