Ви знаходитесь тут: Головна > Вагітність, Здоров'я > Харчування після пологів

Харчування після пологів

Харчування після пологів – тема, якої жінки починають цікавитися ще під час вагітності. Маючи свої особливості, харчування після пологів вимагає до себе пильної уваги, якщо ви зібралися годувати малюка грудьми. На харчування після пологів фахівці дивляться по-різному, наводячи різні аргументи і не сходячись на думці з цього важливого питання для малюків і їх мам, але є ряд загальних правил, від яких залежить найголовніше – здоров’я дитини.

Харчування після пологів повинно виключати вживання шоколаду, копченої їжі, кави, міцного чаю, занадто солоного, гострі та смажені страви.
Харчування після пологів має і свій чорний список – спиртні напої і помилково вважати, що пиво – виняток.
Це обмеження в харчуванні має бути накладено на весь період годування грудьми малюка.
Перші 14-21 день після пологів мамам бажано забути про:
1. молочне;
2. сири;
3. яйці;
4. випічки;
5. млинці;
6. солодке, кисле, квашене, солоне;
7. консерви;
8. сирі фрукти;
9. сирі овочі;
10. бобові;
11. газовані води та напої;
12. квас.
Після закінчення 14-21 днів ці продукти можна «повернути» в раціон, ретельно стежачи за реакцією малюка.
Ці обмеження не випадкові, на багато продуктів малюки можуть відреагувати болями в животику, діатезами і запорами або збудливістю нервової системи, крім того, харчування після пологів впливає і на смак маминого молока. Не забувайте мити і дезінфікувати продукти, використовуйте стерилізатор як для їжі дитини, так і для себе. Якщо мамі важко відмовити собі в солодощах, а заборона на них дуже сувора, то місце цукерок і шоколаду, можна заповнити медом, варенням і сухофруктами, втім, не надто захоплюючись.
Обов’язково харчування після пологів повинна включати:
1. каші;
2. м’ясо, рибу;
3. супи;
4. картоплю;
5. не сирі овочі і фрукти;
6. рослинні масла;
7. макаронні вироби;
8. сири (плавлені, тверді);
9. горіхи.
Каші варяться на воді і не присмачуються цукром, в супах не повинно бути капусти, овочі запікаються, варяться або гасяться. Для годуючих мам лідер серед каш – вівсянка, серед овочів – буряк. М’ясо теж запікається, гаситься, вариться, але не смажиться. М’ясо краще їсти один раз в день, а овочі можуть бути включені в кожний прийом їжі. На горіхи краще не налягати, вони містять багато калорій, а незбалансоване харчування дуже небезпечно.  Крім того, правильне харчування після пологів «відповідає» за достатню кількість сил і енергії, необхідних для турботи про малюка.

Пластическая хирургия зуб мудрости капюшон Ссылка Эндокринология

Залишити коментар