Ви знаходитесь тут: Головна > Хвороби > Дефіцит йоду

Дефіцит йоду

Дефіцит йодуДефіцит йоду поширений на території  Середньоросійської височини, внаслідок цього захворювання щитовидної залози набули широкого поширення. Що робити, щоб заповнити дефіцит йоду в організмі? Спробуємо розібратися. Взагалі дорослій людині на добу потрібно 200 мкг йоду на добу. Але й цієї дози йоду ми недоотримуємо. Найпростіший спосіб заповнити дефіцит йоду – вживати йодовану сіль.

Для чого потрібен йод організму? Йод є своєрідним паливом для щитовидної залози, яка виробляє гормони трийодтиронін і тироксин, які, в свою чергу, виробляють енергію для роботи всієї системи життєдіяльності організму.Дефіцит йоду
Але не варто підсолювати воду при приготуванні, наприклад, картоплі чи макаронів йодованою сіллю, так як йод при кипінні води випаровується. Слід солити безпосередньо готову їжу. Так само йоду багато  в морепродуктах (наприклад, в морській капусті), хурмі, перетинках волоського горіха. Але там містяться зовсім незначні дози, які навряд чи покриють дефіцит йоду в організмі (наприклад, добова норма йоду міститься в цілому кілограмі риби).
Дефіцит йоду прекрасно поповнюється морським повітрям, але така можливість є не у всіх, тому існують препарати, що містять йод. Приймати такі препарати, а особливо дозування потрібно, попередньо порадившись з лікарем.
Як дізнатися – чи вистачає йоду в організмі чи ні? Дуже просто – мажемо йодом будь-яку ділянку тіла і дивимося, за скільки йод вбереться. Якщо вбереться швидко (кілька годин), то значить, організм відчуває дефіцит йоду. Такі от прості симптоми. І звичайно, не потрібно поповнювати дефіцит йоду, випивши пару крапель цього самого йоду. Ні в якому разі не робіть цього, тому що йод не перетравлюється і не вбереться в стінки шлунка.

Мітки:

Залишити коментар