Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я > Чи допомагають електронні сигарети кинути курити

Чи допомагають електронні сигарети кинути курити

електроні сигаретиВ останні роки все більшого поширення набувають електронні сигарети, або е-сигарети. Про це написано багато, але повертаємося до теми знову.
На цей раз з’ясуємо, чи можна вірити рекламі, яка просуває е-сигарети як ефективний спосіб відмови від куріння.
Трохи історії
Вперше електронні сигарети з’явилися на китайському ринку в 2004 році. Їх винайшов китайський фармацевт Хон Лік. У 2005-2006 роках різні модифікації електронних сигарет вийшли на світовий ринок.
Виробники стверджують, що електронна сигарета дозволяє отримати аналогічні відчуття паління  без специфічного тютюнового диму, який містить понад 4000 токсичних речовин.електроні сигарети
На що це схоже?
Багато електронних сигарет виглядають, як звичайні сигарети, сигари або трубки. Деякі «маскуються» під кулькові ручки.
Більшість таких пристроїв – багаторазові, зі змінними або заправляючими картриджами  та заряджаючими акумуляторами. Однак на ринку зустрічаються і одноразові електронні сигарети.електроні сигарети
Як це працює?
Е-сигарети, або електронні сигарети, являють собою пристрої, що дозволяють отримати дозу нікотину у вигляді інгаляції. Випаровування відбувається за допомогою атомайзера, працюючого на батарейці. Він перетворює рідину, що містить нікотин і ароматичні речовини, в пар.
Практично всі електронні сигарети працюють автоматично. При втягуванні повітря датчик активує нагрівальний елемент, який випаровує розчин, що знаходиться в змінному мундштуці. Світлодіод, що імітує вогник цигарки або трубки, сигналізує, що пристрій активний.
Один з основних елементів електронної сигарети – форсунка, яка нагріває рідину і перетворює її в пару. Але більшу частину цього пристрою займає акумулятор, який і додає електронної сигареті її вагу.електроні сигарети
Що містять картриджі?
В картриджах для електронних сигарет містяться нікотин і композиція ароматичних речовин. Як правило, вони розчинені в пропіленгліколі або рослинному гліцерині. Ці речовини також входять до складу рідини для медичних інгаляторів і небулайзеров.
Управління з контролю за обігом лікарських засобів і харчових продуктів США визнає пропіленгліколь «в цілому безпечною» речовиною і включає його до списку GRAS.
Концентрація нікотину в картриджах варіюється від нуля до 24-36 мг / мл. Останні значення вважаються надвисокими і ніколи не використовуються при відмові від куріння.
Де придбати електронні сигарети?
Останнім часом електронні сигарети набрали чи малої популярності, і відповідно значно збільшилась кількість торгових точок, де можна їх прибрати. Електронні сигарети продають як в великих торгових мережах так і в салих спеціалізовних на звичайних сигаретах магазинах. Також як і будь-який товар елктронні сигарети можна придбати через мережу Інтернет. Для цього достатньо в будь-якій пошуковій системі набрати, наприклад, электронная сигарета denshi tabaco ego і перед вами одразу з’являться безліч інтернет-магазинів, що пропонують різноманітні електронні сигарети на будь-який смак.електроні сигарети
Чи допоможуть кинути курити?
Повідомлення про те, що електронні сигарети допомагають кинути курити і знизити рівень пасивного куріння , зазвичай містять неофіційні дані або посилання на думки відомих людей. Переконливих статистичних даних за результатами їх використання немає.
Самі виробники електронних сигарет досі не надали результатів великих досліджень, проведених за участю добровольців. Дані, які в даний час використовуються для підтвердження ефективності електронних сигарет як засобу відмови від куріння, отримані в ході невеликих «домашніх» досліджень наукових центрів.
Наприклад, ось результати опитування , проведеного серед 222 кращих американців співробітниками Школи громадської охорони здоров’я Бостонського університету.
Третина опитаних не палять інших тютюнових виробів з тих пір, як придбали електронні сигарети. За оцінками дослідників, нікотинові пластирі та жувальна гумка дають меншу ефективність – тільки 12-18 відсотків використовують їх відмовилися від тютюну.
При цьому самі дослідники нарікають на недостатньо репрезентативну вибірку. Крім того, вони відзначають, що респонденти так і не змогли впоратися з головною проблемою куріння – нікотиновою залежністю.електроні сигарети
Чи безпечні?
Пластирі, жуйки, трав’яні сигарети – розповідаємо, навіщо потрібні замінники тютюну і наскільки вони ефективні.
Організації охорони здоров’я і вчені в усьому світі значно розходяться в думці з приводу безпеки використання електронних сигарет. До того ж через нестачу наукових даних, медичні та юридичні аспекти використання цього пристрою в різних країнах сильно відрізняються.
Наприклад, в США електронні сигарети класифікуються як тютюнові вироби, і їх продаж заборонений особам, які не досягли 18 років. В деяких країнах куріння електронних сигарет у громадських місцях заборонено нарівні з вживанням будь-яких тютюнових виробів.
Потрібно відзначити ще й те, що до цих пір немає єдиного стандарту на виробництво електронних сигарет, а їх безпека не перевірена в лабораторіях. Так, наприклад, в американському штаті Флорида чоловік отримав опіки обличчя після того, як його електронна сигарета вибухнула.
Також досі немає єдиних стандартів для рецептури рідини, що міститься в картриджах. Все, що додається туди разом з нікотином і пропіленгліколем, залишається на розсуд виробника.
Статистичних даних, що підтверджують ефективність електронних сигарет як способу кинути палити, до цих пір немає. Немає також і єдиного стандарту для виробництва самих пристроїв і рідини для них.

Залишити коментар