Ви знаходитесь тут: Головна > Здоров'я, Корисні поради > Чи буває корисним алкоголь?

Чи буває корисним алкоголь?

алкоголь
Користь алкоголю – досить дивне словосполучення, проте спробуємо розібратися – чи є користь від алкоголю або тільки шкода? Всі дієтологи в один голос заявляють, що користь від алкоголю є, але якщо його вживати в міру. Якісний алкоголь в невеликих кількостях (наприклад, два келихи сухого червоного вина в день) служить відмінним профілактичним засобом від багатьох захворювань.
Справді, французи споживають велику кількість жирів в їжу, що загрожує серцево-судинними захворюваннями, проте французи вживають багато сухого червоного вина, вино знижує рівень холестерину в крові, а значить, і скорочується ризик серцево-судинних захворювань і атеросклерозу. Так само сухе червоне вино підвищує рівень гебоглобіна в крові і володіє протибактеріальними властивостями.
Медики і вчені всього світу досліджували користь алкоголю і прийшли до наступних висновків:
Російські лікарі кажуть, що тридцять грамів чистого спирту чоловікам і 10 грам жінкам в день або склянку пива чи сто грам сухого вина (для жінок) корисно.
Датські вчені виявили, що користь алкоголю в зниженні смертності від хвороб серця і так само рекомендують у день або по 125 грам сухого вина, або кухоль пива. Однак попереджають, що вживати алкоголь можна тільки якщо вести здоровий спосіб життя, наприклад, ходьба або біг.
У Швеції впевнені, що алкоголь знижує ризик виникнення і розвитку ревматоїдного артриту.
Але найбільше досліджень про користь алкоголю провели американці. За результатами їх досліджень можна захистити докторську дисертацію, зупинемось на ключових моментах.
1. 100 грам вина на добу знижує ризик виникнення неалкогольного стеатогепатиту, що надзвичайно корисно для печінки (пиво, до речі, має зворотний ефект).
2. 100 грам вина або трохи іншого алкоголю зміцнює кістки, знижує ризик переломів, а так само кістково-м’язових захворювань укупі з артритом. Однак збільшення дози в два рази збільшує ризик переломів теж у два рази і таке вживання алкоголю піде на шкоду.
3. Користь алкоголю для літніх людей у ​​тому, що невеликі дози допомагають підтримувати мозок в робочому стані, який з віком погіршується.
4. Малі дози сухого вина або пива нормалізують тиск, підвищує рівень позитивного холестерину в крові і знижує рівень негативного.
В іншому ж всі медики світу солідарні з тим, що щоденне вживання алкоголю може викликати звикання і збільшення дози, при гіпертонії або цукровому діабеті не рекомендується вживати алкоголь, вживання міцних напоїв або вживання більшої дози слабоалкогольних напоїв можуть викликати діабет, атеросклероз, недоумство, рак різних форм.

Категорично забороняється сідати за кермо, якщо ви вживали алкоголь. Це може закінчитись дуже погано, адже під час сп’яніння водій за кермом втрачає пильність та реакція значно уповільнюється.  Якщо вам таки довелось вжити хоч трішки алкоголю, то рекомендується виміряти його вміст в крові за допомогою алкотестера. Ви можете купить алкотестер киев чи в іншому місті в будь-якій аптеці, чи спеціалізованому магазині. Дозволяється сідати за кермо якщо на алкотестері показує, що у вас в крові менші ніж 0,3  проміле алкоголю.
Пам’ятайте, що користь алкоголю в його малих дозах і вкупі з активним способом життя продовжить здорове життя!

Залишити коментар