Ви знаходитесь тут: Головна > Хвороби > Алергічна кропив’янка

Алергічна кропив’янка


Алергічна кропив'янка


Алергічна кропив’янка отримала назву завдяки кропиві тому, що алергічна реакція кропив’янки зовні нагадує опік кропиви – схожі пухирі і свербіж. Вражає алергічна кропив’янка в основному шкіру, за рідкісним виключення слизові очей і носа. При захворюванні кропив’янкою на шкірі виступають невеликі пухирі або плямочки білого або рожевого кольору, які згодом зливаються в один химерний візерунок. Тримаються такі узори як правило кілька годин, потім зникають. При великому ураженні шкіри алергічною кропив’янкою іноді з’являється температрура, озноб, проблеми з роботою шлунково-кишкового тракту.

Назва алергічна кропив’янка говорить сама за себе. Це різновид алергії з такою ось реакцією організму. Алергічна кропив’янка виникає при дії на шкіру, наприклад, укуси комах, хімічний опік, сонячний опік, інший фізичний вплив. Найчастіше кропив’янка порушує роботу внутрішніх органів: щитовидної залози,  нирок, печінки. Алергія виступає так само через неправильний обмін речовин або інфекційних захворювань, частіше хронічних (наприклад, аднексит).
Так як алергічна кропив’янка таки алергія, то причини її виникнення стандартні: алергія на їжу (алергія на шоколад, рибу, морепродукти взагалі, цитрусові, деякі ягоди і фрукти), алергія на шерсть, пил, квітковий пилок. Алергічна кропив’янка буває двох видів: теплова і холодова. У першому випадку це алергічна реакція на гарячу воду, сонячні опіки і сонячне світло взагалі (при такому вигляді алергічної кропив’янки рекомендується влітку максимально вкривати ділянки шкіри від сонця). У другому – алергічна реакція на холодну воду, лід, сніг. Ще один різновид – нервова кропив’янка – важка форма, коли при нервовому збудженні людина починає сильно свербіти, при цьому травмуючи шкіру.

Алергічна кропив'янка
Алергічна кропив’янка протікає в хронічній та гострій формі захворювання. При хронічній формі реакція виникає навіть при найменшому впливі, протікає це захворювання до 2 місяців, рідше до півроку, приводячи до нервових розладів і безсоння. Гостра форма алергічної кропив’янки триває не більше доби-двох, супроводжується невеликим висипом.
Причини появи такої хвороби, як алергічна кропив’янка, найчастіше незрозумілі, і внаслідок цього неможливо запобігти її появу в майбутньому. Причини можна виявити за допомогою аналізу, згадавши, що до цього приймали в їжу і до чого торкалися. Однією з причин появи кропив’янки служать різні нервові зриви, стреси, які, до речі, стимулюють зростання хвороби.
Однак алергічна кропив’янка лікується за допомогою проносних, наприклад, глюконату кальцію, рідше антигістамінних препаратів. Нервові розлади лікують седативні засоби, спеціальна дієта з виключенням з раціону продуктів, які можуть викликати захворювання. Вітається застосування кремів і мазей протисвербіжної дії.
Алергічна кропив’янка в даний час практично переможена –  Аутолімфоцітотерапія. При цьому лікуванні   вводяться імунні клітини, які виділяються з крові хворої 6 разів. Ефективність – 98%.

Мітки:

Залишити коментар